Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník - Arnie od půl roku

10. 11. 2007

24- března 2008

ObrazekDneska ráno jsem se na malý moment proměnil v koledovníka:o) Proč? Byly velikonoce a tak jsem dostal vlastní pamihodu. Opakuji, že opravdu vlastní! ;o)

Obrazek

A tak jsem ráno společně s mýma dvěma páníčkama vyšupal mé dvě paničky. To vám byla zábava, hrdě jsem tu pamihodu držel v tlamce a pobíhal mezi těma dvounožcema:o)

Následovalo nějaké to focení, asi mi tos tou pamihodou slušelo;o) Obrazek  No a nakonec jsem tu pamihodu sám zneškodnil:o)


Obrazek

29.února 2008

Ahoj,

dnešní den je tak trochu výjimečný, protože je tak trochu navíc oproti nepřestupným rokům. A tak využijte toho, že je a hezky si ho užijte;o) My se ho užíváme tak, že balíme. Proč? Zítra odjíždíme na týden na hory!:o) Do Krkonoš. No a kousek od Janských Lázní, kam jedeme, bydlí Goldinka. A tak když to vyjde, jako že doufáme, že to vyjde, potkáme se tam s Arnieho "tetičkou" Goldie a její paničkou a společně podnikneme nějakou tu procházku. To bude velikej zážitek! A moc se na to těšíme:o))

Jinak až přijedeme, těšte se na spoustu fotek a vyprávění zážitků!

Mějte se krásně a nezapomeňte pak sledovat novinky:o)

17.února 2008

ObrazekTak jak jste si mohli přečíst na stránce "Arnie v číslech", moje první setkání s koňmi bylo 9.2.2008. Na delší vzdálenost jsem už je samozřejmě viděl dřív, ale teď jsem je viděl z blízka a nějakou chvíli jsem za nima radostně pobíhal, než odešli dál:o)

ObrazekJinak včera jsem byl na vycházce na Lánech. Stavili jsme se na místním cvičáku, kde mají dráhu na agiliti. Tak k radosti páníčků jsem po chvilce váhání dokázal probíhat tunelem:o) No byla to zábava, to vám řeknu;o) Tohle páníček i točil, takže na stránky brzo přibyde i nějaké to další video;o) Ten cvičák zasahuje až do lesa, takže pak následovala parádní procházka neznámým územím;o) A když jsem byl tak nadšenej, nedělalo mi problém chvilku taky elegantně zapózovat na pařezu. Byl to další príma den!:o)Obrazek

13.února 2008

Ahoj všichni, tak konečně se vám zase hlásím;o)

Tak co se za ten měsíc událo? Takže pořád chodím na cvičák. Pravidelně, každou neděli;o) Nejlíp mi jde asi odložení, nebo i odložení za chůze, to sklízim největší pochvalu. Jinak chodím po lávce, opakujeme sedni, lehni jak na povel slovně tak i na ukázání na dálku, učíme se chodit pořádně u nohy a to i po různých povrchách.. A je toho mnohem víc!:o) Mojí oblíbenkyní na cvičáku zůstává stále Bejbinka, o něco mladší štěně než já. Je to border kolie. Spolu vždycky řádíme na louce;o)

Poblíž od nás, kde bydlím, přišlo řady zlatých retrívrů na vesnici podpořit další štěně. Je to holka a jmenuje se Elinka. Stejně jako panička:o)) Už jsme jí na vycházce párkrát potkali. Teď jí jsou tři měsíce, ale je o hodně menší, než jsem byl ve třech měsících já. Nejdřív se mě trošičku bála, ale pak sebrala kuráže má dost, hlavně na to, aby nebojácně šňafala:o)) Doufám, že až ji zas potkáme, budou mít u sebe páníčci foťák, abyste ji viděli;o)

Tak to je zatím vše. Pac Arnie:o)

4.února 2008

Tak už máme doma velký devítiměsíční štěně;o) Dneska totiž Arnie má své 3/4 roční narozeniny.

5.ledna 2008

Je sobota a já s mojí smečkou jedeme za Bernym. Kdo je Berny?, ptáte se.. Tak Berny je Bernský salašnický pes a teď na jaře mu budou dva roky. A jeho smečka se kamaradí s mojí smečkou:o) Tak jsme se byli projít.ObrazekObrazek
 

 

 

 

 

1.ledna 2008

Tak tu máme rok 2008. Všem psům přeju hodně pohody a všem jejich páníčkům hodně lásky a trpělivosti:o)

Rok plný pohody při společných chvílích dvounožců a jejich čtyřnožců přeje Arnie a jeho smečka

Obrazek

30.prosince 2007

Další fotky, opět z procházky z lesa;o)ObrazekObrazek

29.prosince 2007

ObrazekTak vám dneska konečně povím, jak skvěle jsem se měl tenhle den. Byl jsem na prochzce v lese. Tam se zas tak moc často nedostanu, takže to byla dobrá změna. Páníčci vymysleli, že se mi budou schovávat za stromy. Nejprve jsem to nečekal, a tak tam běhal a hledal je. Ale našel!:o) Ale potom už jsem si je pěkně hlídal, vždycky, když některý z nich zacházel za strom, běžel jsem za ním, aby věděl, že tak jednoduše se mi neschová:o) Bylo slunečno a bylo fajn:o)ObrazekObrazek

 

27.prosince 2007

Dneska se smečka rozhodla jít bruslit. Vážení, to bylo skvělý, vzali mi totiž s sebou;o) Asi 3 km od naší vesnice je velikej rybník, jmenuje se Turyňský, který má po obvodu asi 6,5 km... A protože u nás během Vánoc a před Vánoci vůbec nesněžilo a stále mrzlo, celá ta ohromná plocha byla zamrzlá a bez hroud od sněhu;o) Bylo bruslit poměrně dost lidí a pobíhat kolem poměrně dost psů.;o) Na to, jak jsem v létě nechtěl do vody, na led se mi chtělo hned. Bylo to báječný. Tady jsou nějaký fotky;o)ObrazekObrazekObrazek

24.prosince 2007

ObrazekTak konečně jsou páníčci, co mi pomáhají spravovat tenhle web, doma, tak vám můžeme podat zprávu o tom, jak u nás proběhnul Štědrý večer. Chvilku po rozbalování dárků si páníčci uvědomili, že by mohli pořídit nějakou tu fotku mě se stromečkem. Tak jsem chvilku musel pózovat:o)

ObrazekKaždopádně nakonec jsem taky dostal něco já. Byly to nějaké kostičky na žvejkání a pak jsem dostal super dárek, bezvadnýho plyšovýho pejska;o) Z mně neznámých důvodů mu páníčci říkají "Žužla":o) Je to báječnej kámoš;o)

22.prosince 2007

Ahoj všichni!

No Vánoce už jsou opravdu za dveřmi, za dva dny jsou tu. Většina dvounožců ještě honí to, co nestihli v posledních 14 dnech, ať už to je úklid nebo nákupy... Snad se v tom shonu neztratíte a užijete si i tyhle poslední dny před Štědrým dnem v klídku a pohodě:o)

Děkuju moc moc všem, kteří poslali svá přáníčka mně na meil, moc potěšila nejen mě, ale celou mojí smečku!

Zdraví Vás Arnie:o)

 

19.prosince 2007

Tedy, nic moc nového se u nás neděje:o) Ale abyste aspoň trochu pořád byli v obraze, máme tu pro vás malé shrnutí posledních pár dnů...;o)

Arniesek roste a nezlobí, no možná mu ten Ježíšek něco přinese. Ale jestli něco ano, dozvíte se to po Vánocích:o) No nezlobí, vlastně jak se to vezme. K naší neradosti se Arniemu pár nocí zachtělo ven. Přestože většinou vydrží do našeho ranního vstávání, tentokrát asi dvě noci po sobě vždycky zakňučel přede dveřmi a bylo jasné, že musíme vstát a jít ho vypustit:o) Snad to je jen výjimečný stav..:o) U stolu nežebrá, naučil se vždycky si při našem jídle vlézt pod stůl. Třeba čeká, že mu tam někdo něco hodí:o)) A skvěle dává "pac";o) Ač jsme ho to nijak záměrně neučili. Je zvyklý, že vždycky, když přijdeme z venku, sedne si ve verandě hned za schody a čeká, než mu utřeme packy. No a tak vždycky když jsme mu utírali přední tlapky, řekli jsme "pac". Takže mu to takovou nenásilou fomou došlo samo:o)

Obrazek

9.+10.prosince 2007

Tak přinášíme slibované fotky:o)ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

Obrazek8.prosince 2007

Dnešní zápis se týká Arnieho hudebnosti:o) Jak jsme psali hned někdy o prázdniny, s klavírem, houslemi, kytarou..s ničím neměl problém, ani se nesnažil nás třeba přeštěkat, když jsme začali hrát:o) A jak to vypadá nyní? Arnie má pelech v blízkosti klavíru. Pokud leží například ve vedlejší místnosti a někdo začne hrát, sebere se a přesune se na svůj pelíšek:o) Hudební pes jak má být;o)

4.prosince 2007

Arniemu je dneska 7 měsíců.

2.prosince 2007

Dneska jsme Arnieho opět vážili. Váží už 28,5 kg.

Dnes je rpvní neděle adventní. Do Štědrého dne zbývá 22 dní. Přejeme vám všem, abyste tu předvánoční dobu prožili bez stresu, který ji bohužel, jak už bývá zvykem, provází... Prožijte tu dobu v klidu a tak, abyste si, až přijde Štědrý den, nemuseli v hlavně rekapitulovat všechny ty nervy, které předcházely... Krásný advent!

1.prosince 2007

Tuto neděli už šel Arnie zase na cvičák, jako obvykle. Dneska ale nebyl zařazený do cvičící skupinky se štěňaty, ale byl zařazen mezi větší. Trénoval potom přechod po lávce, což mu už jde krásně, a pak především odložení. Psovodi odložili své miláčky a šli od nich a cvičitelka mezi psy chodila jako "rušivý element", kterého si ale neměli všímat:o) Můžeme říct, že odložení jde Arnieskovi ze všech cviků snad nejlépe. Na cvičáku byl za to moc pochválen. A když pak cvičí během týdne, může jít od něj taťka 100 metrů, obejít louku s překážkami a za všemi se nějakou chvilku schovat a Arnie poslušně čeká.

 

25.listopadu 2007

Je neděle dopoledne. Normálně by šel Arnie na cvičák, ale tuhle neděli se v Novém Strašecí, což je kousek od nás, se konaly psí zkoušky. Týkaly se základní poslušnosti. A tak se tam jel taťka s Arniem podívat, aby viděli, jak totam chodí a tak... Zkoušku udělali všichni zúčastnění:o) Arnie se tam vydováděl s některými psy, takže se vrátil docela zmožený:o)

20.listopadu 2007

Arnie váží 27,5 kg. Přibral a vyrostl u nás už přesně o 20kilo, protože když jsme si ho 1.července přivezli domů, vážil 7,5 kg.

11.listopadu 2007

Obrazek11.11. - svátek svatého Martina. A jak pranostika praví, svatý Martin přijíždí na bílém koni. Teda u nás to platilo úplně přesně. Prvně u nás letos padal sníh. Ráno, když se Arnie vzbudil a štěknul si u dvěří, že jako chce jít ven, jsem líně vylezla z pokoje, a šla ho odvést ven. Otevřu dveře a tam bílo. Úplně:o) Arnie vyšel ven, ale překvapením neběžel hned pryč, ale zůstal stát u dveří, nadzvedl zadní tlapku, Obrazekjakoby si říkal : co je to to bílý studený, na čem teď stojím...??! :o) Rychle jsem se vrátila pro foťák, abych Arnieho první kroky na sněhu v životě zvěčnila:o) Když jsem se s foťákem v ruce vrátila, Arnie stál pořád na stejném místě. Tak jsem mu přátelsky vysvětlila, že není čeho se bát, ale že taky není nezbytně nutné ten sníh olízávat a ochutnávat:o) ObrazekHodil na mě takový rozpačitý pohled a pak se i rozběhl. Jen se trochu divil, že to víc kluže a že když do toho hrábne, objeví se pod tím tmavá zem. A tak to chvíli zkoušel. Pak si asi řekl, že to zas není tak zábavné, a tak šel dál na zahradu a pobíhal tam. Přinášíme vám několik fotek, abyste z toho také něco měli;o)ObrazekObrazek

9.listopadu 2007

ObrazekPřišli jsme ze školy, Arnie nás samozřejmě nadšeně vítal. Asi od deseti hodin dopoledne byl doma sám.

A tak jako obvykle v této situaci nám i dneska hned přinášel hračky a klacíky a utíkal na zahradu, abychom si s ním šli chvíli pohrát.

Vzali jsme i foťák, protože už delší dobu nemáme Arnieho vyfoceného v akčnější poloze než je leh nebo sed:o) Takže tady je nějaké to foto ze zahrady:ObrazekObrazek

Obrazek

 

7.listopadu 2007

K Arniemu půlročním narozeninám nám přála také smečka jeho bráchy - Kintyho. A jsme rádi, že nám po čase zas poslali jeho fotku. Tak my se o ni s vámi rozdělíme, abyste aspoň jednoho ze sourozenců mohli vidět;o)

Obrazek

<< Tak to je Kinty

Dneska je úterý a my jsme našeho Arnieho o víkendu vážili. Tak to naše roztomilé šestiměsíční štěňátko má už 25,5 kilo. :o)

5.listopadu 2007

Když jsem šel s Arniem ven, rozhodoval jsem se, jestli mám vzít s sebou foťák, nebo ne.  Bylo sice sychravo, ale co kdyby se povedla nějaká fotka. Ještě, že jsem foťák vzal, protože Arnie se tak krásně fotí ...ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

4.listopadu 2007

Dneska má náš Arnie významný den, přesně před šesti měsíci přišel na svět! Tak my všichni, Arnie, Ti přejeme k těm Tvým půlročním narozeninám hodně psí pohody a fajnově prožitých společných chvil s námi, Tvojí smečkou :-) Máme Tě rádi.

Arnie posílá pac také všem svým devíti sourozencům, kterými jsou: Hyperion, Hefaistos, Hestia, Haimón, Hektor, Hyakintos, Hatha, Hillos a Hermes Nikolaus a my přejeme jim i jejich páníčkům všechno nejlepší a hodně pohody ve společnosti jejich půlročních štěňátek :-)

Obrazek