Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník - Arnie 4. - 6. měsíc

10. 11. 2007

 

28.října 2007

Tak dneska dopoledne jsme byli s Arniem opět cvičit. Teda protože není taťka doma, vystřídal ho brácha:o) Jako očitý svědek můžu říct, že to Arnieskovi šlo. Jen jsme mohli vzít aspoň foťák a něco málo zdokumentovat.. Na začátku a na konci se tam všichni proháněli, tráva byla mokrá, psi byli mokrý a bylo to fajn;o)

Tak aspoň dvě aktuální fotky z domova z tohoto víkendu...:o) ObrazekObrazek

25.října 2007

Tak nám začaly podzimní prázdniny. A aspoň trošku a aspoň ve stručnosti jsem dohnala naší neaktualizaci. Jinak se nic zvláštního neděje. S Arniem chodíme na vycházky, blbnem na zahradě... Je to náš vděčný mazel:o) Častokrát přijde, položí si hlavu na naše nohy, hodí na nás svůj kouzelný pohled a čeká na pohlazení:o) S tou hlavou to prý takhle dělá jeho maminka Erinka...

20.října 2007

Pouze taková malá poznámka k tomu, co se Arnie zatím naučil. Do dneška mu dělalo problémy projít přivřenými dveřmi. A dneska se najednou stala změna. Když chce do vedlejší místnosti, kam jsou přivřené dveře, už za nimi nezůstane jen sedět a kňučet, ale strčí tam hlavu, pootevře je a protáhne se:o) Skvělý pokrok:o)

7.října 2007

Dneska byl Arnie poprvé na cvičáku. Byl tam s taťkou. Ve skupině, kde cvičí jsou ještě další štěňata. Vždy na začátku a na konci se jdou pejsci vyblbnout a pohrát si na louku vedle. Arnie to tam má moc rád, protože vždy když jdeme okolo na vycházku, zrychlí a táhne tam a pak je překvapený, že tam žádní psi, se kterými by si pohrál, nejsou:o)

4.října 2007

Tak dneska je Arniemu přesně 5 měsíců. Pořád roste a pořád zlátne a pořád nám dělá radost:o)

22.-23.září 2007

Tento víkend jsme byli na chatě, na Slapech. Arnie tam byl poprvé a moc se mu tam líbilo. Když jsme sekali trávu tak pobíhal a poskakoval kolem sekačky a štěkal na ní jak na vetřelce z cizí planety:o) Vyšlo moc fajn počasí a tak jsme šli k vodě. ObrazekAle Arnie nás překvapil tím, že do vody vůbec nechtěl a ač jsme ho lákali, nevlezl tam. No doufáme, že se to příště zlomí;o) Cestou k vodě jsme nenašli moc jedlých hub, zato mochomůrky tam byly krásný:o)

Pak jsme Arnieho dali do kanoe a zkusili s ním kousíček jet. Na to se tvářil celkem neutrálně, jen zvědavě vyhlížel, jako co se to s ním děje.

 

21.září 2007

Včera jsme dostali milý meil od paničky Kintyho - Isabely Kočí. Kinty (Hyakintos) je brácha Arnieho. Tady je nějaká ta fotka, abyste viděli, jak Kinty vypadá. Tímto také za dopis děkujeme..!ObrazekObrazek

Ta poslední fotka, to je celý Arnie, jejich oblíbená činnost je totiž celkem totžná:o)

Obrazek

16.září 2007

Tak dneska kousek po čtvrté hodině odpoledne se taťka s Arniem vrátil domů. Arnieho cesta i samotný pobyt dost utahaly..takže spal prakticky celé odpoledne. Ale líbilo se mu tam, to je hlavní;o) Byl poprvé v nějaké společnosti psů, a tak mu taková zkušenost rozhodně prospěla:o) Ještě jsme si nestihli prohlédnout fotky, ale jen co je prohlédnem, tak nějaké vybereme a dáme sem. Abyste viděli nejen Arnieho, ale i ty jeho kamarády:o) Takže se těšte, máte na co:o)

15.září 2007

Přinášíme zprávy z pobytu, na kterém nyní Arnie je. Líbí se mu tam a mezi ostatními psy si našel své kamarády: skvěle si padl se spolubydlícím stafordšírským teriérem Crockym - 3 roky, dalšího kámoše našel ve tříměsíčním štěněti jménem Mareček (Mark) plemene border kolie. A poslední - nejčerstvější zprávy hlásí, že mezi ty nejlepší na Arnieho žebříčku se zapasoval i o měsíc starší Willík - pětiměsíční štěně dlouhosrstého jezevčíka:o)

   

 

11.září 2007

Začátek září - začátek školního roku. Sám doma bývá Arnie zatím jen někdy, ale zrovna dnes byl poprvé doma sám po celou dobu naší školy. Ale vydržel to skvěle.Obrazek

Také jsme dnes Arnieho vážili. A už má 19,5 kg. Nejen díky vážení jsme si tenhle týden nějak zvlášť uvědomili, že už je samá ruka samá noha:o) (spíš jen ta noha než ruka:o)) , což můžete posoudit na pár fotkách z vycházky na pole.Obrazek

Jinak nám Arnie zatím ukazuje, že je to povahově skvělej pes. Nádherně vycítí náladu a podle toho se taky chová. Také radostně reaguje na domovní zvonek a běží ke dveřím s vrtícím se ocáskem, jak se těší, kdo přijde. Od každého se nechá hladit a také si tím spousty lidí získal:o)

Poslední informace se týká jedné zprávy: zítra Arnie odjíždí s taťkou na pětidenní výcvikový pobyt. Jsme zvědaví na to, jak se mu tam bude líbit a s jakou oba dva přijedou. Taky podáme nějaké to aktuální hlášení o dění na pobytu:o)

 

27.8.2007

Arnie a Dant. To byli hlavní dva protagonisté dnešní krátké návštěvy Petra s jeho 10týdením štěnětem německého ovčáka. Dantík byl celkem ustrašený, protože Arnie, skoro čtyřměsíční, měl jasně navrch. Jednak velikostí a jednak otrkaností, protože byl doma. Ale choval se k Dantovi tak kamarádsky a láskyplně, že mu prakticky celou dobu olízával čumák:o) Jsme zvědaví a už se těšíme, jak to bude vypadat při jejich dalším shledání. Jediné co nás mrzí, že jsme u sebe neměli foťák na zdokumentování.

25.8.2007

Dneska se Arnie dočkal svého třetího očkování. Když jsme šli od auta k ordinaci, věděl přesně kam jít a radostně tam běžel. ZObrazek toho měl pan veterinář velkou radost, a tak si Arnie vysloužil pořádné pohlazení:o) Při injekci sebou vůbec nešil a statečně držel, a tak si vysloužil další velkou pochvalu:o) Za posledních 14 dní nám zkrátka Arnie dokázal, že je vážně hrdina:o)

Taky už se na drátech začaly houfovat vlaštovky, které nás za pár dní na pár dní opustí...:o)

 

13.8.2007

Tento den byl Arnie u pana veterináře. Bohužel nemohl dostat své třetí a v dohlednu poslední očkování, protože o víkendu zvracel a pan doktor zjistil, že má něco se žaludkem. Takže měl pak hladovku a následně dietu. Arnie tuhle zátěžovou zkoušku zvládl bravurně. Vždy jen smutně kouknul na stůl s jídlem, ale nijak neloudil, nekňučel ani neštěkal.

 

 

12.8.2007

Arnie se dnes opět setkal s procesem vážení a nyní se ručička váhy zastavila na 14,3 kg. To znamená, že už váží dvakrát tolik, než když jsme si ho přivezli domů 1.července z chovatelské stanice. ( To vážil necelých sedm kilo. ) A tentokrát přinášíme pár fotek jen tak ze zahrady nebo domova: ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

5.8.2007

ObrazekDneska jsme Arnieho vážili a váží 13,8 kg. Na váhu se nejdřív tvářil udiveně, ale pak si sedl a čekal co z toho bude. Byl z toho piškot, že tak pěkně poseděl. A tak si asi Arnie řekl, že zapózuje klidně ještě jednou a klidně i na foťák:o) A pak jsme ještě zkusili výroční postoj Arnieho ve 3 měsících:o) Obrazek

 

 

 

 

 

4.8.2007

Tak už máme doma tříměsíčního kluka, Arnie totiž dneska slaví spolu s dalšími devíti sourozenci čtvrtroční narozeniny! Tímto přejeme Arnieho sourozencům (Haimón, Hefaistos, Hektor, Hermes Nikolaus, Hiakintos, Hyllos, Hiperion, Hatha, Hestia) a jejich páníčkům hodně společné radosti!

Všechno nejlepší, Arnie, a hodně společně prožitých pěkných chvil ti přeje celá rodina!

2.8.2007

Dneska jsme Týnu zas pustili proběhnout se po kuchyni. A než jsme stihli klec odnést zpět ze země v kuchyni na místo, kde jí máme, přiběhl do kuchyně Arnie. A tak měl jedinečnou možnost koukat na ní z takové blízkosti, jakou mu mřížky od klece dovolovaly:o)  ObrazekObrazek